KVÍLTET

amatérské vokální sdružení - Varnsdorf

Návštěvní kniha

Statistika

O nás

Naše historie

 
Vokální sdružení Kvíltet má více než desetiletou tradici. Původně vzniklo jako komorní těleso Varnsdorfského chrámového sboru pro potřeby menších vystoupení. Společné zpívání se členům natolik zalíbilo, že se rozhodli "osamostatnit" a pokračovat v podobě malého pěveckého sdružení.

Vzhledem k tomu, že se počet členů neustále měnil (kvartet, kvintet, sextet,...), bylo nutné najít vhodné jméno. Nakonec jsme se z recese jednohlasně shodli na názvu KVÍLTET. Současně máme 7 zpívajích členů a nadále se věnujeme vícehlasému zpěvu na amatérské úrovni. Neopomenutelným členem Kvíltetu se stala i "teta Stáňa" - klavíristka. Klavírního doprovodu využíváme pro zpestření našich vystoupení.

Repertoár Kvíltetu je poměrně široký, není nám cizí duchovní hudba, madrigaly, lidové písně či muzikálové a filmové songy, ale největší radost i úspěchy nám přinášejí černošské spirituály.

Momentálně procházíme obdobím mateřských povinností, proto nás nemusíte vždy vidět  a slyšet v plném obsazení a celé kráse!Žádné komentáře